Зимовий догляд для шкіри

Саме взимку наша шкіра, як ніколи, потребує інтенсивного і дбайливого догляду – під час, коли сильний холод і вітер змінюються підвищеною сухістю опалювальних приміщень та температурними перепадами. Ці 3-4 місяці дійсно важливо допомогти шкірі зберегти красу та привабливість до весни, дотримуючись корисних рекомендацій досвідчених косметологів. Зимовий догляд для шкіри не менш важливий, ніж захист від літаючих променів або вітамінізація навесні.

Існує хибна думка, що в холодний сезон шкіра змінює свій тип і стає сухою. Насправді, тип шкіри не залежить від сезону, а залишається незмінним протягом усього життя пацієнта, може спостерігатися лише певний зсув у бік сухої шкіри, коли жирна стає комбінованою, а нормальна набуває осередків підвищеної сухості. Це з тим, що з низьких температурах процес саловиділення в епідермісі уповільнюється, а тканини страждають від постійного браку вологи.

Чому шкіра потребує особливого догляду взимку?

У опалюваних приміщеннях гідроліпідний баланс шкіри порушується, це пов'язано із зайвою сухістю повітря. Шкіра починає червоніти і лущитися, з'являються осередки особливої чутливості та дискомфорту. Сюди ще слід додати внутрішню перебудову гормональної системи, яка відбувається зі зміною сезонів та порушує метаболічні процеси у клітинах. Тому дуже важливо не ігнорувати зміни, що виникли, а допомогти шкірі відновити внутрішній баланс і підтримати її природні потреби якісним доглядом.

Навіть якщо шкіра не страждає на підвищене виділення сала або надмірну сухість, дуже важливо забезпечити достатній догляд, щоб запобігти зневодненню або пересушуванню, підтримати її здоровий стан. При цьому залишається загроза негативної дії ультрафіолету, що відбивається від білого снігу з подвійною силою.

Особливості зимового догляду за шкірою

Розглянемо корисні та дієві поради від кваліфікованих косметологів:

  1. Вдень наносите креми, призначені для шкіри сусіднього типу. Ця проста рекомендація допоможе зберегти достатню зволоженість тканин та створить надійний захист для негативних зовнішніх факторів.
  2. Віддавайте перевагу косметичним засобам, які містять речовини, що перешкоджають випаровуванню вологи з дерми, а також креми, де поживні властивості переважають над зволожуючими можливостями. Вітаміни і рослинні олії створять на поверхні епідермісу захисну плівку від будь-яких факторів, що пошкоджують, і забезпечать додаткове харчування тканинам.
  3. Використовуйте м'які засоби для чищення, які допоможуть впоратися з ділянками підвищеної сухості і зняти подразнення з особливо чутливої шкіри.
  4. Наносите макіяж у кілька шарів (денний крем, тональна основа, трохи пудри), що слугуватиме додатковим захистом від пошкоджень.
  5. Збільште кількість процедур домашнього догляду в кілька разів (щонайменше 2 – 3 рази на тиждень).
  6. Використовуйте в зимовий час косметику із середнім захистом від ультрафіолету , щоб регулювати нестачу вітаміну D в організмі з одного боку, та ризик опромінення відбитими від снігу променями сонця – з іншого.
  7. Слідкуйте за вологістю повітря в опалювальному приміщенні, яка не повинна падати нижче 40 - 60% , так як це негативно позначається на стані шкірного покриву та слизових оболонках. Використовуйте зволожувач повітря.
  8. Приділіть час салонним процедурам, оскільки саме взимку косметологи рекомендують проводити відновлювальні та омолоджуючі процедури (мікродембразію, хімічні пілінги, стимуляцію мікрострумами, біоревіталізацію та мезотерапію) . У цей період тканинам легше відновитися, оскільки виключено ризик надмірного сонячного опромінення, а загоєння проходить легше і швидше.

Головна умова красивої та здорової шкіри – це якісний та регулярний догляд у будь-яку пору року. Любіть себе, свою шкіру та своє обличчя, робіть всі процедури із задоволенням та в гарному настрої – тоді гарантовано отримайте очікуваний результат та чудовий зовнішній вигляд.