Будні: з 09:00 до 18:00
СБ: з 10:00 до 16:00
НД: вихідний
Найефективніші методи омолодження базуються на відновленні "юнацьких" пропорцій особи та тіла. Хімічні пілінги відновлюють форму завдяки шліфування складок та зморшок. Чим агресивніший розчин пілінгу, тим краще він розгладжує зморшки та зменшує глибину складок.
Результат правильно проведеного глибокого пілінгу – це сяюча шкіра, позбавлена пігментних плям та атрофічних рубців, отриманих із віком. Під час проведення глибокого хімічного пілінгу використовується феноловий розчин, який досягає найглибшого шару шкіри (сітчастого). Використання фенолу для пілінгу бере свій початок ще з 1900 року, коли вперше було визнано його терапевтичний ефект. Цілком увійшов він до медичної естетичної практики з середини ХХ століття, використовується і донині.
Працює глибокий пілінг завдяки втраті білками шкіри своєї хімічної форми. Цей процес можна порівняти з яєчним білком, який вариться у воді і змінює свою форму за кольором, консистенцією та функціями. Саме перед таким агресивним впливом глибокого пілінгу на шкіру потрібно звернути особливу увагу на передпілінгове лікування. За 2 тижні може бути рекомендовано:
Але ще важливіший етап – це постпілінгова реабілітація. У перші 5-7 днів необхідно передбачити обов'язкове використання емолентів (маслоподібних речовин) для зменшення травмування тканин через пересихання. Приблизно з 6-го дня виконується перехід на флюїдні креми з гіалуроновою кислотою, колагеном, пептидами та мікроелементами. Такий підхід допомагає заповнювати структурні елементи шкіри і зробити перебіг післяпроцедурою реабілітації не тільки комфортним, а й правильним з боку медичних очікувань.
В умовах амбулаторії фенольні пілінги використовуються на ділянки навколо очей та рота для зменшення глибини носогубних складок, вирівнювання рельєфу шиї та інших недоліків. Нанесення розчину фенолу на обличчя досить дискомфортно для пацієнта. Також виконується дермабразія (глибокий механічний пілінг). Це операція, під час якої за допомогою спеціального пристрою знімаються шари шкіри до певного рівня. Ця процедура проводиться в умовах стаціонару під наркозом. Займає приблизно 3 тижні реабілітації, проте результат триває близько 5-6 років.
Результати фенолового пілінгу залишаються в середньому не менше 2 років, а витрачений час реабілітації компенсується в якомусь сенсі малоінвазивністю та відсутністю реабілітації у стаціонарі. Тому феноловий пілінг займає перше місце ефективності.
Механізм дії трихлороцтової кислоти (ТСА) схожий з дією фенолового розчину, але має менший фактор, що ушкоджує. Глибина хімічного розчину досягає поверхневого шару, ніж сітчастий. ТСА в даний час використовується в концентрації не більше 35%, що зменшує ризик незворотної гіпопігментації (ділянки зі значно світлішою шкірою, ніж рідний колір). Цей пілінг наноситься у кілька шарів, якщо його концентрація не перевищує 25%. Розчини ТСА 30% та 35% накладаються на шкіру один раз.
Реабілітація приблизно така сама, як і при локальних фенольних пілінгах – 7 днів коричнева плівка на обличчі, яку не можна маскувати.
Вплив ТСА стимулює вироблення своїх відновлювальних чинників через систему імунної відповіді. А процедура може бути виконана у приємніших умовах, ніж при глибокому пілінгу. Це є позитивним моментом у лікуванні фотостаріння шкіри (прояви фотостаріння: "сонячні" плями коричневого кольору, надмірна сухість шкіри та безліч дрібних зморшок). Тому ТСА займає друге місце за ефективністю свого "омолоджувального" впливу.
Слід також додати, що після глибоких та серединних пілінгів шкіра перші 6 місяців вимагає нанесення низькоконцентрованих кислот у вигляді поверхневих пілінгів, умивалок з АНА-кислотами. Це відбувається через те, що шкіра "вчиться спочатку" проводити процес самовідлущування.
На сходинці трохи нижче за свою ефективність стоять ретиноловий пілінг і пілінг Джесснера.
Ретиноловий пілінг є похідним вітаміну А, а до складу пілінгу Джесснера входить резорцин, який має властивості фенолу. Ці пілінги є ефективними у боротьбі зі старінням шкіри та мають свої переваги при неможливості витрачати багато часу на реабілітацію після дермбразії, фенолового або трихлороцтового пілінгу.
Механізм дії ретинолової кислоти полягає в регуляції внутрішньоклітинних комунікацій та фізіологічного поділу клітин шкіри. Потрапляючи всередину клітини-ретиноїди (синтезовані аналоги вітаміну А) взаємодіють із рецепторами клітинного ядра. Завдяки цьому важливі ланки генетичної інформації в клітинах шкіри не втрачають своїх характеристик, а протистоять віковим змінам та факторам навколишнього середовища.
Пілінг Джеснера пом'якшує клітини епітелію за впливом на ключовий структурний матеріал людської шкіри – кератин.
Серединні пілінги вимагають виконання різних протоколів кожного випадку. Вони мають меншу ефективність, ніж глибокий. Більш болючі, ніж поверхневі пілінги, проте результат є надзвичайною активацією синтезу структурних компонентів шкіри, відновлення її мікроциркуляції, постачання киснем та зменшення "баластних" осередків, які вже не працюють.
Поверхневі пілінги:
В результаті відчувається зволоженість шкіри при нанесенні розчинів гіалуронової кислоти, освітлення шкіри після пігменторегулюючих препаратів, поліпшення текстури після пептидної дії та зменшення проявів почервоніння внаслідок нанесення капіляропротекторів.
Ось такі показники різних видів хімічних шліфувань шкіри. Серед хімічних пілінгів найбільш ефективно працює зі шкірою феноловий пілінг, друге та третє місця займають ретиноловий та пілінг Джеснера . А такі пілінги, як молочний та саліциловий, краще працюють для зменшення висипки, покращення текстури шкіри та надання їй свіжості.
Якщо є бажання зробити пілінг, то передусім треба визначитися з типом, який надасть максимальний можливий результат. Поверхневі пілінги дають кращі результати у поєднанні з біоревіталізації або плазмотерапією, які відновлюють шкіру зсередини. А серединні та глибокі пілінги самі по собі є потужними процедурами омолодження та реставрації шкіри.