Причини виникнення набряків під очима після біоревіталізації

Серед безлічі ін'єкційних процедур, представлених у сучасній косметології, напевно, найбільшим попитом користується біоревіталізація, адже вона дійсно швидко, безпечно та на тривалий термін освіжає та омолоджує шкіру обличчя та тіла. Методика часто застосовується для корекції вікових змін у найніжнішій та делікатній ділянці – в періорбітальній, щоб відсунути природні процеси в'янення та зменшити ознаки старіння, що вже сформувалися. Щільними філерами в цю зону не «підберешся», надто тонка шкіра, а ось коктейлі та репаранти – рішення що треба!

Попри високу ефективність, біоревіталізація може давати і побічні реакції, серед яких набряки нижніх повік є, на жаль, однією з найчастіших проблем. Що спричиняє виникнення набряків під очима після біоревіталізації, та як позбутися таких явищ, розбиратимемося далі.

Чому нижні повіки набрякають після біоревіталізації?

Шкіра в періорбітальній ділянці є особливо ніжною та вразливою, що пояснюється незначним шаром жирової клітковини (у деяких місцях – повною її відсутністю), тонким шкіряним покривом та наявністю щільної сітки близько розташованих до поверхні судин. В результаті навіть найменше подразнення та недостатній догляд можуть спровокувати такі проблеми, як набряки та синці під очима. І навіть за умови грамотно та досвідчено виконаної процедури біоревіталізації уникнути появи набряків під нижніми повіками не завжди вдається. 

За появи у ранковому відображенні у дзеркалі «пасічника» наступного дня не слід одразу впадати в паніку, оскільки подібна реакція є цілком звичайним явищем, що пояснюється кількома причинами:

  • природна реакція тканин на додатковий об'єм введеного під шкіру розчину;
  • механічне пошкодження поверхні шкіри голкою;
  • особливі гідрофільні властивості гіалуронової кислоти та здатність накопичувати та зберігати у дермі велику кількість вологи.

Незначна припухлість під нижніми повіками проходить самостійно за кілька днів і не потребує лікарської допомоги. Прискорити зменшення набряків допоможе прохолодний компрес, який слід тримати трохи більше 5 хвилин, щоб не отримати температурної реакції.

У деяких випадках можливий сильніший прояв набряклості, викликаний різними факторами. Насамперед, це лікарська помилка, коли порушується техніка проведення процедури, було обрано недоречний для пацієнта препарат або перевищено його дозування. Якщо косметолог має низький професійний рівень і вводить занадто щільний для делікатної зони навколо очей ревіталізант, то навряд чи вдасться уникнути серйозних набряків.

  • Однією з можливих причин припухлості нижніх повік може стати інфекція:
  • коли порушені санітарні норми проведення процедури, 
  • у разі недотримання рекомендацій косметолога на відновлювальний період,
  • за низьким ступенем очищення активної речовини препарату. 

У такому разі набряклість поступово наростає, може з'явитися затвердіння чи болісні відчуття, і це потребує негайного звернення до фахівця. Не слід забувати і про протипоказання до біоревіталізації та введення ін'єкційних засобів, недотримання яких може спровокувати непередбачувану відповідь організму та сильні алергічні реакції.

Терапія та профілактика появи набряків після біоревіталізації

Щоб уникнути набряку нижніх повік після ін'єкції ревіталізантів, слід неухильно дотримуватися рекомендацій косметолога.

Перший час необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  • уникати зайвого дотику до зони введення препарату, не м'яти і не розминати періорбітальну зону;
  • відмовитися на якийсь час від використання щільних кремів та важкої декоративної косметики, а застосовувати лише зволожуючий крем делікатної текстури, рекомендований фахівцем;
  • утриматися два-три тижні від температурних перепадів (сауна, лазня, гарячі ванни та душ);
  • прикриватися від прямих сонячних променів та відкласти на кілька тижнів візит до солярію;
  • зменшити інтенсивність фізичних навантажень;
  • відмовитися від прийому алкоголю, який виводить воду з організму та руйнує гіалуронову кислоту;
  • намагатися вживати мінімум рідини на ніч;
  • утриматися від продуктів харчування, які сприяють накопиченню зайвої вологи у тканинах;
  • не працювати в нахил та не спати обличчям у подушку.

Щоб уникнути набряків нижніх повік, не рекомендується порушувати дозволену частоту повтору процедури біоревіталізації, а дослухатися до порад фахівця щодо тимчасового інтервалу між курсами ін'єкцій.

Якщо набряки не сходять сім і більше днів, а також збільшуються в розмірах та викликають дискомфорт, необхідно негайно звернутися до косметолога, який виконував процедуру, для усунення подібної реакції. Заборонено замасковувати непривабливу припухлість тональним кремом та іншими засобами декоративної косметики, розминати та масажувати область навколо очей, застосовувати засоби від набряку без попередньої консультації з фахівцем. Щоб позбавитися болючої ​​припухлості під очима, лікар може порекомендувати всілякі гомеопатичні препарати та ефективні лікарські засоби, а також призначити ін'єкції гіалуронідази, яка всього за кілька днів повністю виведе гіалуронову кислоту з організму і поверне обличчю первісного вигляду. Після цього будуть призначені спеціальні засоби для догляду за шкірою.

Наважуючись на, здавалося б, просту процедуру біоревіталізації в такій делікатній зоні, як область навколо очей, будьте уважні до вибору кваліфікованого фахівця та ін'єкцій лише сертифікованих препаратів з достатнім терміном дії та оптимальним дозуванням. Підходьте до питання серйозно та ґрунтовно, що дозволить уникнути неприємних естетичних наслідків надалі, подарує вашому обличчю свіжість та молодість.