Чи можна займатися спортом після ботоксу

Вже багато років у світовій косметології однією з найбільш затребуваних процедур, що використовують для омолодження, є ін'єкції ботулотоксину (Ботокса та його аналогів). Перш ніж зважитися на процедуру, багато пацієнтів ставлять низку запитань щодо обмежень, які можуть виникнути після уколів. Найчастіше обговорюється тема: чи можна займатися спортом після ботоксу та його аналогів?

Як діє ботулотоксин на м'язи

Основу ботоксу, яким у народі прийнято називати всі засоби на основі ботулотоксину типу А, становить нервово-паралітична органічна отрута, яка у великих дозах здатна викликати зупинку дихання та може призвести до летального результату. Але для ін'єкцій у традиційній медицині та косметології застосовується мізерно мала та чітко вивірена доза речовини, яка пройшла попереднє лабораторне очищення від шкідливих домішок та є абсолютно безпечною для організму людини.

Принцип дії ботулотоксину спрямований на тимчасове обмеження м'язової активності певної ділянки обличчя та тіла з метою естетичної корекції мімічних зморшок та такої неприємної патології, як підвищене потовиділення (гіпергідроз).

Найчастіше в корекції – це м'язи у куточках очей, на лобі, між бровами та навколо рота, які беруть активну участь у щоденній міміці обличчя. Після уколу ботоксу вироблення ацетилхоліну припиняється, і нервовий імпульс від мозку до м'яза не передається. Таким чином, скорочення м'язів не відбувається, мускулатура цієї ділянки обличчя повністю розслабляється, що сприяє поступовому розгладженню існуючих зморшок та виступає профілактикою формування нових. Такий стан зберігається у середньому 6 – 8 місяців, після чого м'язова активність повністю відновлюється.

Чи сумісні ботокс та спорт?

Відповідь на запитання: «чи можна займатися спортом після ботоксу?» лежить у сфері постпроцедурного догляду. Будь-які фізичні навантаження посилюють обмінні процеси у тканинах. Відповідно і речовини, введені ззовні, починають виводитися набагато швидше через прискорений кровообіг. Іншими словами, в умовах постійних спортивних тренувань нейротоксин залишає організм надто швидко, що зводить нанівець досягнутий ін'єкціями результат.

Косметологи не рекомендують в один період поєднувати інтенсивні заняття спортом з уколами ботокса. Справа навіть не у втраті ефективності процедури, а у можливих небажаних наслідках для організму. По-перше, це нерівномірний розподіл препарату в уколотому м'язі, що позначиться на зовнішньому результаті. По-друге, це ризик поширення токсину в інші органи та системи, що може суттєво погіршити самопочуття.

Якщо пацієнт все ж таки надумав виконати ін'єкції ботоксу та продовжити займатися спортом, то він повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров'я. Слід також пам'ятати, що кожен організм є індивідуальним механізмом та за недотриманні рекомендацій фахівця наслідки можуть бути плачевними, починаючи від місцевих запалень та зовнішніх проявів у вигляді асиметрії обличчя, і закінчуючи серйозним загостренням хронічних недуг та захворювань дихальної системи.

Повертатися до фізичних навантажень можна за три тижні після уколів, необхідних, щоб препарат розподілився у м'язах та почав діяти. Легкі фізичні вправи допускаються за 1 тиждень після ін'єкції. З цього випливає, що професійним спортсменам, для яких тренування обов'язкові щодня, про ботокс не варто замислюватися. Якщо спортивні навантаження – це просто частина здорового способу життя, то їх тимчасове обмеження дасть пацієнтові можливість повернути особі пружність шкіри.