Будні: з 09:00 до 18:00
СБ: з 10:00 до 16:00
НД: вихідний
Щодня на обличчі людини працюють близько 1500 м'язів, які дозволяють їй виражати різні емоції і роблять обличчя "живим". Постійне скорочення м'язів призводить до того, що з віком шкіра навколо них розтягується і витончується, і це призводить до формування зморшок, позбутися яких не так просто, як інших вікових змін.
Мімічні зморшки з'являються на обличчі серед перших, вони можуть сформуватися в будь-якому віці і є наслідком інтенсивного та регулярного скорочення м'язів обличчя. Якщо постаратися контролювати міміку, то до певної міри зморшки зменшуються, як тільки мускулатура розслабляється, але з віком тканини втрачають еластичність і вже не можуть повернутися до початкового стану. Так на обличчі з'являються виражені заломи і складки, ледь помітні борозни поступово стають дедалі глибшими і помітнішими, що суттєво псує зовнішню миловидність та привабливість.
Інтенсивність та швидкість формування мімічних зморшок залежить від причин появи (найкращі способи боротьби з ними також визначаються цими факторами). До найчастіших зовнішніх (екзогенних) причин можна віднести:
Але значно більшою мірою на формування мімічних зморшок впливають ендогенні (внутрішні) фактори :
Чим більше факторів, що привертають, тим раніше почнуть формуватися мімічні зморшки. У пацієнтів, які дотримуються здорового способу життя та відрізняються врівноваженим характером, ці дефекти з'являються набагато пізніше і завдають набагато менше незручностей своїм власникам.
Повністю усунути мімічні зморшки без допомоги косметолога неможливо. Однак пацієнт може значно покращити стан шкіри та провести профілактику їх появи надалі.
Серед найбільш ефективних домашніх методів, яким віддають перевагу пацієнти, можна відзначити:
Найефективнішим варіантом профілактики та усунення мімічних зморшок є косметологічні процедури в салоні краси.
Серед найбільш затребуваних сьогодні технік фахівці естетичної медицини відзначають ін'єкції ботулінічного токсину А (Ботокс, Ботулаксі, Діспорт та інші), які відрізняються легкістю та швидкістю виконання, забезпечують позитивний результат вже після першого сеансу. Нейротоксин знерухомлює на певний час м'язи, що сформували зморшку на обличчі, що дає тканинам час на відновлення та регенерацію. Згодом м'язи «звикають» до спокійнішої міміки, і зморшки практично не утворюються в тих же місцях.
Важливо поєднувати ботулінотерапію з контурною пластикою . Найпопулярніші гелеві філери-коректори допоможуть заповнити утворений залом гіалуроновою кислотою високої щільності, яка зсередини вирівнює шкірний рельєф і сприяє природному оновленню дерми. Іноді як наповнювачі застосовується полімолочна кислота або гідроксіапатит кальцію. Філери переважно вводити пацієнтам старше 35 років, коли до мімічних зморшок приєднуються вікові зміни тканин і виникає необхідність комплексного омолодження шкірного покриву.
На відміну від домашніх умов, де немає гарантій в ефективності та тривалості отриманого результату, салонні техніки боротьби з мімічними зморшками мають ряд очевидних переваг:
Хоч би який спосіб боротьби з мімічними зморшками був обраний, важливо забезпечити шкірі всебічний грамотний догляд та ефективну профілактику естетичних змін з наймолодших років. Це дозволить відстрочити появу ознак старіння максимально тривалий термін і стати заручником власних емоцій.