Як користуватися в домашньому догляді?

Застосування мезоролера в домашніх умовах має низку правил, яких потрібно дотримуватись при самостійному проведенні таких процедур, щоб уникнути місцевого інфікування епідермісу та інших ускладнень.

Як правильно підібрати мезоролер для домашніх процедур

Мезороллер – голковий валик з тонкими голками від 0,2 до 3,0 міліметрів, який перфорує шкіру та створює мікроканали для подальшого введення активних речовин у глибокі шари епідермісу. Є кілька видів мезоролерів, які зовні один від одного мало чим відрізняються. Різна лише довжина голок.

Для домашнього використання варто підбирати пристрій з довжиною голки не більше 0,5 мм , і ось чому:

  • При більш глибокій перфорації в домашніх умовах є ризик інфікування шкіри тому, що мезоролер використовується багаторазово, а стандартних засобів стерилізації та апаратів, як правило, немає.
  • Не всі препарати підходять для глибокого введення в шари епідермісу, а новачкові легко помилитися з вибором засобу, у результаті після сеансу можуть виникати місцеві запалення.

У всіх випадках рекомендується використовувати лише стерильні препарати в ампулах, які спочатку призначені для ін'єкцій. В умовах косметологічних клінік процедуру виконують до «кров'яної роси» – перфорації верхніх шкірних шарів обличчя на глибину до 1 мм, що забезпечує підвищення щільності шкіри, усунення пігментації, нерівностей, постакне, її підтягування (тобто фізичне зменшення площі). Для тіла косметологи зазвичай використовують валики з довжиною голок від 1,5 до 2-х або 3-х міліметрів, які мають забезпечити усунення розтяжок.

Мезоролер для обличчя вдома

Для домашньої процедури на обличчі найоптимальніший розмір голок мезоролера – 0,3 мм . Така довжина найбезпечніша, а процес відновлення шкіри проходить швидше. Важливо пам'ятати, що мезороллер з голками довжиною понад 0,3 мм у зоні навколо очей не можна використовувати.

Якого ефекту від домашніх процедур варто очікувати?

При такій невеликій довжині голок валика (від 0,3 мм) косметологічний ефект теж дуже переконливий:

  • Зменшення пігментації та в'ялості шкіри.
  • Зменшення дрібних зморшок.
  • Поліпшення тургору шкіри.
  • Поліпшення миркоциркуляції крові у шарах епідермісу.
  • Вирівнювання тону та структури шкірного покриву.

Звичайно, результат буде не настільки вираженим, як якщо б ви надали це заняття рукам професійного косметолога, але при дотриманні всіх рекомендацій можна відчути явне оздоровлення шкіри обличчя вже після перших сеансів.

Загальні рекомендації щодо проведення домашньої мезотерапії

Рекомендацій до проведення домашньої мезотерапії не так багато, але їх слід ретельно дотримуватись. Більшість відноситься до періоду часу після процедури. Ці правила спрямовані на забезпечення оптимальних умов для якнайшвидшого відновлення перфорованої шкіри обличчя, виключення ризиків ускладнень.

Після проведення мезотерапії слідує:

  • Різко обмежити вплив спиртів на шкіру, жирних кремів та інших косметичних засобів. Розчин димексиду також вкрай небажаний.
  • Необхідно уникати сонячного впливу, відмовитися тимчасово від солярію. Взагалі небажано застосовувати мезоролер улітку, коли сонце активно. Краще перенести цю процедуру на весняний або осінній період, щоб уникнути ризику пігментації.
  • Від походів до сауни та спортзалу також слід відмовитися, щоб виключити активне потовиділення.
  • За кілька годин до початку процедури необхідно виключити вживання кави, чаю, сигарет та алкоголю.
  • Дотримання цих нескладних правил дозволить легко уникнути місцевих запалень та інших негативних проявів.

Покроковий алгоритм проведення сеансу домашньої мезотерапії на обличчі за допомогою мезоролера

Покроковий алгоритм проведення процедури мезотерапії полягає в наступному:

  • На початку очищену шкіру обличчя слід додатково протерти розчином хлоргексидину.
  • Перед застосуванням мезоролера необхідно обробити спиртом або 3% перекисом водню, занурюючи його в розчин на десять хвилин.
  • Розкриваємо ампулу вибраного препарату та наносимо на попередньо оброблену шкіру в тому місці, яке вибрано для проходів мезоролером.
  • Поверхня особи умовно поділяється на масажні зони: лоб – від основи надбрівної дуги до початку скроневої зони (2 ділянки); навколо очей - поблизу нижнього і верхнього повік, торкаючись області волосяного покриву на надбрівній дузі та підочноямковій борозні (2 ділянки); підборіддя - від куточків, вздовж лінії губ і до нижнього краю підборіддя горбка, торкаючись області можливих заломів шкіри в цьому місці - внизу та по боках (1 ділянка); поверхня щік – від лінії нижньої щелепи до лінії валика підочноямкової борозни, торкаючись невеликих ділянок бічних поверхонь носа та його крил (2 ділянки). Носогубная зона і повіки очей обробці не підлягає.
  • Рекомендується розпочати процедуру з чола, обробивши препаратом його половину - від початку надбрівної дуги у напрямку скроні.
  • Оптимальна кількість проходів мезоролера – від 3-х до 6, «туди і назад» у кожному з напрямків.
  • Обидві зони чола підлягають впливу мезоролера в 3-х напрямках: по горизонталі – «з боку на бік»; по вертикалі – «згори донизу»; по діагоналі у двох напрямках – «хрест-навхрест».
  • Проробляємо по черзі обидві лобові половини, не забуваючи наносити препарат на кожну зону перед початком дії; виконуємо пристосуванням однакову кількість проходів.

На замітку:

Коли міняємо напрямок мезоролера, необхідно підняти його над поверхнею шкіри, щоб уникнути травмування. Взагалі не можна змінювати напрямок, коли голки пристрою занурені у шар епідермісу. Також не потрібно чинити додатковий тиск на валик.

  • Після виконання маніпуляцій над обраною зоною обличчя за всіма передбаченими напрямками необхідно одразу повторно нанести на шкіру той самий препарат, а потім уже приступати до наступного сегменту.
  • Закінчивши з лобовою зоною, переходимо до області щік. Починаємо проходити валиком шкіру від кута нижньої щелепи, вздовж усієї її лінії, до початку підборіддя зони, і поступово, один паралельний прохід за іншим, рухаємося вгору по щоці до підочної борозни. Потім те ж саме потрібно зробити в іншому, діагональному напрямку, рухаючись від носа - сам носогубний трикутник не чіпаємо - до кута нижньої щелепи. Таким чином, малюємо "сіточку" по всій поверхні щоки. Тут можна опрацювати області крил носа – там, де зазвичай утворюється застійний купероз – та ділянки носогубних заломів шкіри, злегка надувши щоки. Таким чином, виходить всього два діагональні напрямки руху валика.
  • Переходимо до зони навколо очей. На цій ділянці потрібно діяти дуже акуратно, обов'язково виключаючи самі повіки, – обробляються лише надбрівні дуги та невеликі ділянки шкіри під ними – приблизно на відстані 5-7мм. Те саме стосується підбрівної дуги: впливаємо безпосередньо на неї та лінію шириною 5-7 мм над нею.
  • Тепер на черзі зона підборіддя. Напрямки також два - зверху вниз, від губ до країв підборіддя, а потім рухаємося перпендикулярно.
  • Намагаємося спочатку закінчити з половиною особи, потім вже переходити на іншу.
  • Через півгодини після закінчення всієї процедури слід обробити обличчя розчином хлоргексидину та нанести будь-який аптечний заспокійливий крем; підійде також гель із пантенолом.

Якщо вам недоступні аптечні препарати, що застосовуються в мезотерапії, можна проводити суху перфорацію сухою шкірою. При цьому стерилізація інструменту, як і стерилізація шкіри обличчя, суворо обов'язкові. У цьому випадку також через півгодини після процедури не торкаємося оброблених шкірних покривів, потім протираємо хлоргексидином або мірамістіном, наносимо аптечний крем.

Суха мезотерапія також покращує мікроциркуляцію крові, покращує колір обличчя, усуває пігментацію та стимулює клітини на оновлення.

Сеанси мезотерапії можна виконувати курсом:

  • Для особи - 2-3 рази на тиждень, але в перші 2 тижні краще обмежитися однією процедурою, щоб спостерігати за реакцією на шкірі.
  • В області очей та на обличчі з чутливою шкірою допускається обробка мезороллером не більше одного разу на тиждень, т.к. цей тип шкірного покриву відновлюється повільніше.
  • Для шиї та області декольте курс процедур передбачає по 1-2 сеанси на тиждень.
  • Тривалість курсу встановлюється від 7 до 20 сеансів, підбирається індивідуально, виходячи з особливостей зони, що обробляється.
  • Курс мезотерапії можна проводити до 2-х разів на рік. Найбільш кращі періоди – пізня осінь та рання весна.

Протипоказаннями є вагітність та лактація, інфекційні захворювання шкіри, онкологія, погана згортання крові, розацеа, екзема та купероз.

Наявність куперозу навіть на початковій стадії обмежує коло споживачів мезоролера. Однак серед професійних косметологів є думка, що вплив голкового валика не погіршує становище, і навіть навпаки може сприяти скороченню проявів даного косметичного дефекту. Справа в тому, що при куперозі розширені судини зі слабкими стінками не виконують своєї функції: кров у них застоюється, судини розширюються. А дратуючи судинні стінки подібною процедурою, ми посилюємо мікроциркуляцію крові, що аж ніяк не сприяє розвитку недуги.