Методи корекції носогубних складок

Зморшки, що спускаються від крил носа до куточків губ, приносять чимало розчарувань і жінкам, і чоловікам. Такі заломи надають обличчю похмурого вигляду і додають людині додатковий вік. У когось «носогубки» з'являються у 35–40 років, у інших – у молодшому віці. В естетичній медицині та косметології використовуються різні процедури, спрямовані на профілактику та корекцію складок. Сьогодні поговоримо про їхні види та ефективність.

Чому з'являються носогубні складки

Крім віку та природного старіння на формування заломів впливає ряд інших факторів:

  • м'язові спазми та гіпотонус, пов'язані з активною мімікою або, навпаки, надмірним розслабленням лицевих м'язів;
  • спадковість, неправильний прикус;
  • різке схуднення;
  • куріння;
  • підвищені навантаження на апарат артикуляції у акторів, теле-, радіоведучих.

Рано чи пізно із цією проблемою стикаються всі люди. Щоденні процедури, що доглядають, гімнастика для особи допомагають відстрочити вікові зміни. Але якщо зморшки вже з'явилися, у хід йдуть радикальніші методики, що передбачають звернення до фахівця.

Контурна пластика

Цей метод найбільш популярний та ефективний у боротьбі з носогубними складками. Найчастіше використовують філери на основі гіалуронової кислоти, якими заповнюють пустоти, що утворилися. Щільність гелів вибирають залежно від ступеня виразності зморшок:

  • для корекції неглибоких заломів застосовують біоімплантати середньої в'язкості (Princess Filler, Stilage M, Surgiderm 24XP, Belotero Balance),
  • яскраво виражених статичних складок - густі гелі ( Princess Volume, Juvederm Ultra 4, Stilage L, Surgiderm 30, 30XP) .

Гіалуронові наповнювачі запускають процес вироблення в шкірі власної гіалуронової кислоти, колагену та еластину. Їхня дія триває до 1 року.

Більш «довгограюча» альтернатива «гіалуронці» - філери на основі гідроксиапатиту кальцію (Radiesse), полімолочної кислоти (Sculptra), полікапролактону (Ellanse). Ефект контурної пластики такими наповнювачами зберігається до 2 років.

Ін'єкції колагену (людського чи бичачого) також здатні подолати «носогубки», але ненадовго – на 3–6 місяців. З іншого боку, тваринний колаген нерідко викликає алергічні реакції.

Тредліфтинг та мезоніті

З метою розгладити зморшки лікар за допомогою канюлі вводить у тканинні волокна мезоніти, що розсмоктуються. Через 3–12 місяців нитковий матеріал розпадається на воду та вуглекислий газ, а їх місце займає власна новостворена фіброзна тканина. Ефект процедури триває до 2 років. Методика рекомендується для пацієнтів 40–50 років із помітним проявом гравітаційного птозу.

Ін'єкції ботулотоксину

Думки косметологів щодо доцільності та ефективності методу усунення носогубних заломів поділяються. Одні лікарі вважають, що уколи Ботокса та його аналогів у вилицевий м'яз допомагають впоратися зі зморшками, викликаними активною мімікою, інші вважають за краще застосовувати їх у комплексі з іншими препаратами, треті виступають проти застосування міорелаксанту в носогубній зоні.

Ліпофілінг

Суть процедури полягає у заповненні зморшок власним жиром пацієнта, зібраним із живота, стегон. Косметологічна маніпуляція коштує значно дорожче за уколи філерів, забір матеріалу часто вимагає загального наркозу. Результат передбачити складно. Якщо приживеться невелика кількість пересаджених клітин, знадобиться додаткова процедура.

Хірургічна підтяжка лицьових тканин для позбавлення носогубних складок сьогодні вже в багатьох випадках невиправдана. Біоревіталізація, мезотерапія, апаратні методики хороші як допоміжні засоби. Контурна пластика та мезоніти на сьогодні залишаються найбільш популярними та діючими засобами для корекції носогубок.

Який препарат або їх комбінація підійде особисто вам, зможе правильно визначити лише лікар, який вивчив ваш тип старіння та особливості організму.