Критична маса уколів Ботоксу

Ботокс – популярний американський препарат на основі ботулінічного токсину від концерну Allergan, який використовується у косметологічних цілях із 80-х років минулого століття. За довгий час Ботокс встиг «обрасти» безліччю міфів, і деякі з них просто вигадка. А ось інформація про звикання та зниження ефективності ін'єкцій при високих дозах – аж ніяк не міф. Як часто і в яких дозах можна колоти міорелаксант, якою є критична маса уколів Ботокса (або його замінників Ботулакс, Нейронокс, Диспорт і так далі) – розповімо далі.

Ботокс: всі за і проти

Говорячи про препарат Botox, ми маємо на увазі і його аналоги, які давно в народі називають одним загальним словом - "ботокс". Незважаючи на благотворний «чудо-ефект» уколів ботулотоксин за своєю природою є найсильнішою отрутою. Серед косметологів є як прихильники, так і противники ботулінотерапії, і у кожного лікаря – свої аргументи щодо цього.

Плюси препарату:

  • можливість "розгладити" зморшки без пластичної операції;
  • процедура триває близько 10 хвилин;
  • при правильному запровадженні міміка не порушується;
  • ефективність ін'єкцій перевірена великим досвідом та часом;
  • маніпуляція забезпечує моментальний результат.

Деякі фахівці в галузі ін'єкційної косметології виділяють також і мінуси ін'єкцій міорелаксанту:

  • в організм потрапляють токсини, можливе накопичення яких веде до «засмічення» організму, а відповідно до проблем з обміном речовин, целюліту, появи висипів;
  • жоден косметолог не застрахований від лікарської помилки, яка може мати негативні наслідки у вигляді нерухомої міміки, асиметрії обличчя, птозу брів;
  • препарат не має антидоту, такого як гіалуронідаза для гіалуронової кислоти, повернення до колишнього стану можливе лише через місяці;
  • Ботокс ефективний переважно для мімічних зморшок у верхній третині обличчя, з багатьма іншими зморшками він не є корисним.

Вибравши уколи ботулінічного токсину як засіб для омолодження, слід бути готовим і до побічних ефектів: набряклості, синців, синців, іноді – мігрені.

Правильне дозування ботоксу

Незважаючи на масу міфів і «страшилок» у пресі про отруєння пацієнтів, яких лікували «ковбасною отрутою», вчені довели, що мікро-доза, яка вводиться з метою розгладження зморшок, не становить загрози життю та здоров'ю людини. У 1989 році FDA схвалила Botox як засіб для лікування хвороб, пов'язаних зі спазмами м'язів, а у 2002-му – як засіб для боротьби з мімічними зморшками на лобі, в області очей та міжбров'я.

У той же час при виборі ботулотоксину як омолоджуючий засіб слід пам'ятати, що до паралітичної отрути при повторному застосуванні у 1-5% пацієнтів виробляються антитіла. Така інформація міститься в інструкції до препарату Ботокс.

Косметологи вважають критичною масою уколів ботоксу 200 одиниць за процедуру. Вироблення антитіл починається при введенні більшої дози міорелаксанту за 1 раз або при частому його використанні.

Тому не рекомендується вдаватися до ботулінотерапії частіше, ніж 1 раз на 3 місяці. Пік вироблення в організмі людини антитіл посідає 2-місячний період: у цей час повторні ін'єкції особливо небажані. З іншого боку, після 0,5 року без уколів зморшки знову заламуються, накопичувальний ефект процедур зникає.

Загальні рекомендації щодо ботулінотерапії

Омолоджуючі процедури дадуть бажаний результат, а ви уникнете небажаних наслідків, якщо дотримуватиметеся простих правил.

  1. Ретельно обирайте лікаря та клініку, вивчіть відгуки, ознайомтеся із сертифікатами. Не заощаджуйте на процедурах. У гонитві за низькою ціною ви ризикуєте отримати непередбачуваний результат!
  2. Вибирайте для ін'єкцій перевірені препарати – Ботокс, Ботулакс, Лантокс, Діспорт, Ксеомін.
  3. Дотримуйтесь приписів лікаря – відмовтеся від алкоголю, фізичних навантажень за кілька днів до та після процедури, до загоєння проколів не користуйтесь косметикою.
  4. Якщо є протипоказання (вагітність, лактація, герпес, прийом антибіотиків), вибирайте більш щадні способи рятування від зморшок.

Помітивши ослаблення ефекту ботоксу, не поспішайте з необдуманими рішеннями щодо додаткової процедури. Прислухайтеся до думки лікаря і приходьте на ін'єкції тільки за його рекомендаціями.