Які є показання для ін'єкцій ботокса в лоб

Ботокс як засіб для розгладження зморшок в області чола вже багато років популярний у знаменитостей і звичайних людей як у жінок, так і у чоловіків. Ін'єкції препаратів на основі ботулотоксину наче «заморожують» вік, допомагаючи повернути молодість шкіри лише за одну процедуру. У той самий час міорелаксант підходить не всім пацієнтам. Про свідчення та особливості корекції зморшок на лобі за допомогою ботоксу поговоримо сьогодні.

Що сьогодні називають ботоксом, і як він діє

Ботоксом сьогодні у народі прийнято називати практично будь-які міорелаксанти на основі ботулінічного нейротоксину А – Botox, Botulax, Neuronox, Dysport, Xeomin, Lantox. Торгова марка Botox зареєстрована американською компанією Allergan у 1988 році. У 1989-му препарат був дозволений FDA для застосування у лікуванні хвороб, пов'язаних з мимовільним скороченням м'язів, у 2002-му – для застосування з косметологічною метою, позбавлення від мімічних зморшок.

Botox та його аналоги діють за рахунок здатності нейротоксину знерухомлювати м'язи обличчя. Пацієнт перестає хмуритися, мружитися, зморшки стають непомітними, а кровообіг при цьому не порушується. Омолоджуючий ефект повністю оборотний, зберігається до півроку.

Ефективність уколів та особливості проведення процедури

Показання для ін'єкцій ботоксу в лоб:

  • горизонтальні мімічні зморшки;
  • мімічні зморшки на переніссі;
  • птоз тканин у цій галузі;
  • опущення брів.

Ботулінотерапія ефективна для пацієнтів віком від 18 до 65 років. Косметологи рекомендують розпочинати уколи не раніше 25–27 років.

На одну процедуру припадає від 3 до 10 точок входу. Людям молодше 30 років вистачає тільки обробки зони чола, для старших жінок часто потрібне одночасне введення препарату в міжбров'я.

Чоловікам, як правило, брови не піднімають, при цьому через різницю в структурі шкіри для обробки лобової зони для них потрібно в 1,5-2 рази більше препарату, ніж жінкам.

Можливі два варіанти ін'єкцій:

  1. Зі збереженням мімічних рухів. Вкалується мінімальна кількість препарату, ефект зберігається 3-4 місяці. Оптимальний варіант для акторів, моделей, будь-яких професій, пов'язаних із активною мімікою.
  2. Жорстке блокування. М'язи знерухомлюються, результату вистачає до півроку. Є ризик отримати «лялькове обличчя» за недостатньої майстерності косметолога. Цей варіант дорожчий за попередній.

Процедура займає трохи більше 1 години. За потреби через 2 тижні проводиться додаткова корекція. Місцева анестезія - на розсуд пацієнта, самі уколи досить безболісні.

Протипоказання та обмеження для ін'єкцій ботоксу в лоб

Корекція мімічних зморшок заборонена при:

  • вагітності, грудному вигодовуванні дитини;
  • непереносимість компонентів препарату;
  • цукровий діабет;
  • злоякісних пухлин;
  • прийом антибіотиків;
  • запальні процеси в організмі;
  • міастенії, невриті.

Не рекомендується робити уколи під час місячних. Для пацієнтів віком понад 65 років процедура практично марна. Не допоможе засіб у боротьбі з глибокими статичними складками.

Вдаючись до ботулінотерапії як способу позбавлення зморшок, слід пам'ятати також про вироблення в організмі антитіл до нейротоксину. Щоб препарат надавав стабільний ефект, важливо не зловживати ін'єкціями, проводити процедури не частіше 1 разу на 3-4 місяці. Пік вироблення антитіл посідає 2-місячний період після ін'єкцій. В цей час введення ботоксу вкрай небажане.

Крім того, буває, коли чоловіки під час служби в армії приймають антиботулінічну сироватку. Про прийом цього засобу в анамнезі необхідно повідомити лікаря, оскільки в такому випадку, швидше за все, ботулотоксин не діє.

У процесі позбавлення зморшок на лобі за допомогою міорелаксанту найголовніше - не перестаратися і чітко дотримуватися приписів лікаря.