Які препарати застосовуються для контурної пластики

Прагнення виглядати молодо та привабливо змушує сучасних жінок і чоловіків усіма правдами та неправдами боротися з віковими змінами шкіри та прагнути більш гармонійних рис обличчя. Щоб ще хоч на крок наблизитися до досконалості, вже давно необов'язково лягати під скальпель пластичного хірурга: більш щадна для здоров'я і гаманця контурна пластика здатна перетворити вигляд буквально за одну процедуру.

Контурна пластика – напрямок в ін'єкційній косметології, в якому для коригування вікових змін, набутих або вроджених недосконалостей використовують філери – наповнювачі, що розгладжують зморшки та створюють об'єм у певних зонах.

Силіконові перманентні імплантати, що стали вже «давніми», найчастіше викликали ускладнення. До того ж «накачані» гладким надто пружним гелем риси обличчя виглядали неприродно. Популярні сьогодні м'які тимчасові філери практично не видають своєї присутності під шкірою і з часом розсмоктуються.

Не всі дермальні наповнювачі мають ідентичний склад, їхня дія теж відрізняється. У косметології найбільш відомі філери:

  1. гіалуронові;
  2. колагенові;
  3. на основі полімолочної кислоти, гідроксіапатиту кальцію, полікапролактону.

Розглянемо докладніше кожну групу.

Гіалуронові біонаповнювачі

Найпопулярніші ін'єкційні засоби для омолоджування – гелі гіалуронової кислоти, яка є природним компонентом організму людини, а тому не відторгається клітинами шкіри. Тимчасові імплантати при введенні заповнюють порожнечі та за рахунок вироблення власної гіалуронової кислоти, колагену та еластину підтримує обсяги, зберігаючи молодість шкіри протягом періоду від 5 місяців до 1 року.

Умовно філери можна поділити на два типи:

  • призначені для боротьби зі зморшками різного ступеня - від перших дрібних до глибоких вікових;
  • волюметрики, покликані заповнити об'єм на лобі, вилицях, підборідді, таким чином створивши гармонійніші риси обличчя і «підтягнувши» шкіру.

Перші – легші, що рівномірно розподіляються під шкірою найчастіше монофазні коректори (з молекулами «гіалуронки» однакового розміру). Другі – з молекулами різного розміру, в'язкі, довготриваліші. Обидва види використовують для різних зон обличчя, часто комбінуються один з одним, найбільш пластичні гелі також використовуються в ділянці шиї, декольте, кистей рук.

Найбільш відомі торгові марки сьогодні на ринку: Juvederm, Princess, Stilage, Surgiderm, Belotero.

Колагенові гелі

Біоімплантати на основі колагену – дешевша альтернатива гіалуроновим наповнювачам. Застосовуються переважно для заповнення зморшок та легкої волюмізації. Ефект від ін'єкцій триває до 3 місяців. Препарати з тваринного білка, на жаль, часто спричиняють алергію.

Популярні представники: Evolence, Zyderm, Zyplast (тварини), Cosmoderm, Cosmoplast (людський).

«Довгограючі» філери на основі синтетичних наповнювачів

Препарати типу Ellanse, Radiesse, Sculptra, що зберігають ефект на 12-48 місяців, застосовують переважно для пацієнтів віком від 35 років. Вони хороші для боротьби з глибокими зморшками, відновлення об'єму обличчя, але не підходять для збільшення губ та корекції у делікатних областях навколо губ та очей.

  • Ellanse на основі шовного матеріалу полікапролактону випускається у варіантах S, M, L, E, які мають однаковий ефект, але мають різний термін дії.
  • Sculptra із полімолочної кислоти раніше використовувався для відновлення лицьових обсягів у людей, хворих на СНІД, тепер популярний як косметологічний засіб.
  • Головний діючий компонент біогеля Radiesse – гідроксіапатит кальцію – не притягує воду, як гіалуронова кислота, він стимулює формування колагенового каркасу із новозбудованих клітин шкіри пацієнта. Засіб підходить для людей, схильних до набряку. Крім корекції об'ємів та зморшок в області обличчя препарат чудово справляється із підтримкою об'ємів кистей рук.

Препарати контурної пластики, особливо гіалуронові гелі, чудово поєднуються між собою. Нерідко філери застосовують разом із ботоксом, нитковим ліфтингом, мезотерапією, біоревіталізацією.

Засоби, що підходять для усунення конкретних проблем, найбільш вдале поєднання методик з правильним проміжком між процедурами може допомогти вибрати тільки косметолог.