Що робити, якщо сильно болять губи після філерів?

Біль після введення у губи філерів – це нормальне явище. Інша річ, що ступінь больових відчуттів відрізняється. Одні клієнти відчувають неприємні відчуття протягом першої доби, а інші страждають два, три дні і більше, при цьому доводиться вдаватися до різних способів зняти запалення. Як і багато чого в контурній пластиці, все залежить від індивідуальних особливостей кожного клієнта. Сьогодні ми вирішили поговорити про те, що робити, якщо біль дійсно турбує після введення філерів? Чи варто потерпіти чи звернутися до лікаря в такі моменти?

Періоральна область та губи – це вкрай чутлива зона, де судини розташовуються максимально близько до поверхні, а отже, кровотечі, набряки, синці супроводжуватимуть будь-які інвазивні втручання. Мінімальний жировий прошарок також сприяє цьому, і потрапляння досить щільного гелевого препарату всередину дерми починає розпирати тонку шкіру губ зсередини, тому болючі відчуття практично неминучі.

Що вважається нормою після контурної пластики губ філерами?
Щоб визначитися з відповіддю на запитання: «що робити, якщо біль після філінгу справді сильний? Як реагувати?», треба розуміти, а що вважається нормальним перебігом реабілітаційного періоду після збільшення губ.

Вам не варто турбуватися, якщо в перший день ін'єкцій ви спостерігаєте набряк і болісне почуття, що розпирає, особливо при мімічних рухах або натисканні. На ранок наступного дня набряк збільшується, біль так само сильний, і з'являється занепокоєння.На третій день усі симптоми починають зменшуватись, у людей з високою чутливістю вони можуть продовжуватися і четвертий день, але має явно відчуватись динаміка на спад. На 4-5 день біль відступає, набряку немає, і вперше можна чітко оцінити результат корекції.

Найголовніші ознаки того, що все йде за планом:

  1. Біль не різкий, він розпираючого  характеру, його можна терпіти;
  2. Набряки мають однорідну структуру, без шишок;
  3. Кровотеча у місцях проколів зупинена ще у кабінеті косметолога;
  4. Буває, трапляється невелике лущення, це норма;
  5. Усі симптоми мають чітку тенденцію до зниження;
  6. Є тільки місцеві побічні ефекти: будь-які запалення спілкування характеру - температура, задишка, непритомність, свербіж на обличчі і т.д. – повинні насторожити та стати приводом для дзвінка лікаря;
  7. Відсутність гнійних запалень у періоральній ділянці, адже гній – це показник наявності інфекції в тканинах;
  8. Жодних білих плям та блідих шкірних покривів, а також червоних плям великого характеру – це ознаки емболії та неправильного ходу контурної пластики!

Будь-які із зазначених вище симптомів є нормою, так само як і наявність зворотної реакції є приводом звернутися до лікаря за призначенням схеми лікування, а в деяких особливо важких випадках, аж до введення гіалуронідази – ферменту, що розщеплює гіалуронову кислоту в губах за лічені дні.

Яких заходів можна вжити, якщо реабілітаційний період проходить непросто?

Відразу домовимося: за дужки виносимо дуже важливу примітку – будь-який метод зниження больових відчуттів має обов'язково попередньо бути обговорений з лікарем-косметологом! Для початку, якщо ви виключили всі симптоми серйозного запалення, спробуйте застосувати (за погодженням з лікарем!) один із полегшувальних способів:

  • Прикладати до губ охолоджені компреси. Краще прикладати не кригу безпосередньо, а саме охолоджений компрес. Не варто використовувати активні масажні рухи, це може посилити кровообіг. Просто прикласти до губ і потримати.
  • Застосувати знеболювальні препарати – внутрішньо та зовнішньо. Однак важливо враховувати: необхідно виключити будь-які препарати, які розріджують кров (наприклад, аспірин, ібупрофен, диклафенак та інші) та застосовувати тільки призначені лікарем безпечні засоби.
  • Усунути надмірні набряки за допомогою гелів або кремів, таких як гель Траумель. Головна умова - зовнішній засіб не повинен дратувати травмовану поверхню губ.

І, звичайно, найголовніше – пам'ятати про заходи безпеки, яких необхідно дотримуватись у реабілітаційний період (7-10 днів):

  • Не спати в подушку і не працювати в нахил,
  • Не покривати губи агресивною декоративною косметикою,
  • Не допускати інфікування травмованої тканини,
  • Обмежити заняття спортом та фізнавантаження,
  • Не відвідувати сауну, лазню, солярій, пляж, басейн,
  • Виключити гарячі напої,
  • Прибрати масажі, активні поцілунки, будь-які інші мануальні на губи.

Насправді, за неофіційною статистикою, близько 85% всіх сеансів контурної пластики губ закінчується успіхом, і гарні, соковиті, привабливі губи радують своїх володарів жіночої та навіть чоловічої статі! У будь-якому випадку вибір грамотного косметолога та найбільш відповідного препарату - це запорука успішного поліпшення того, що дано нам від природи.