Будні: з 09:00 до 18:00
СБ: з 10:00 до 16:00
НД: вихідний
Останнім часом деякими пацієнтами відзначалися випадки, коли час дії ботоксу (Botox – препарат на основі ботулотоксину «А» лідера ринку косметичної продукції Allergan) або його аналогів (Діспорт, Ботулакс, Ньюронокс тощо) скорочувався до трьох місяців замість заявлених шести. У чому причина і як з цим боротися – розглянемо далі в цій статті.
Вже не вперше косметологи відзначають, що дія ботулотоксину зменшилася у часі. З цього приводу проводилися семінари та консультації, було надіслано запит виробнику. В офіційній відповіді сказано, що склад препарату залишився таким самим і тривалість ефекту теж не змінювалася. Висновок напрошується такий: проблема виникла через сучасний спосіб життя пацієнтів, який безпосередньо впливає на результати корекції.
Перше, що суттєво зменшує дію ботоксу – це прийом лікарських препаратів, БАДів та вітамінів, які часто не сумісні з ін'єкціями ботулотоксину. Дія ботоксу знижується, якщо пацієнт приймає амінохіноліни, серйозні антидепресанти, ліки з категорії бензодіазепінів (наприклад, Феназепам), препарати для покращення мозкового кровообігу, інгібітори КПФ та засоби для зниження тиску, препарати для зміцнення судин. Прийом цих ліків послаблює дію Ботоксу, а отриманий результат збережеться короткочасно.
Що робити, якщо ефект від ботулотоксину став дуже коротким у такому разі? Зважити на важливість препаратів і позначити пріоритети. Далеко не останню роль у тривалості отриманого від ботулінотерапії ефекту відіграють гормональні порушення в організмі пацієнта, стреси, хронічна втома та нервова перенапруга, які впливають на вироблення катехоламінів – гормонів, які відповідають за скорочення м'язів.
Процедури догляду за обличчям – пілінги, шліфовка, масажі, лімфодренаж, мікроструми, які так популярні серед пацієнтів, - теж не найкращим чином позначаються на тривалості дії ботулотоксину. Всі ці методики націлені на комплексне оздоровлення організму, що призводить до посилення мікроциркуляції рідини у тілі та, як наслідок, швидкого відновлення м'язової активності.
Щоб отримати прогнозований та тривалий кінцевий результат, дуже важливо дотримуватись тимчасового інтервалу між ін'єкціями ботоксу та не проводити їх раніше, ніж через три – чотири місяці після курсу процедур з інших суміжних галузей косметології.
Як відомо, ботулотоксин – це органічна отрута, що складається з білку, який провокує алергічні реакції, і це сприяє виробленню специфічних антитіл для нейтралізації м'язової активності. Згідно зі статистикою, у кожного третього пацієнта вже після третього сеансу ботулінотерапії кількість таких антитіл, що нейтралізують дію токсинів, збільшена, і ефект від Ботоксу знижується або є зовсім відсутнім. Подібний результат можна отримати і за умови некоректно підібраного дозування препарату, вибір якого залежить від багатьох факторів (проблематика, пора року, стан організму пацієнта).
Багато косметологів рекомендують пройти попередні тести на чутливість до ботулотоксину. Це може бути долонна проба, коли в кілька точок на долоні вводиться невелика кількість препарату, а за два тижні оцінюється стан шкіри. Якщо долоня залишається сухою, то введено достатню кількість ботулотоксину, а якщо спостерігається постійна вологість долоні, то пацієнт не чутливий до препарату і рекомендується почекати 4 місяці перед повторними ін'єкціями у більшому дозуванні.
Подібний тест проводиться і в області чола, куди вводиться до 15 од ботулотоксину і за кілька тижнів оцінюється результат. За наявності помітної асиметрії брів, що є властивим для розслаблення м'язів у тій ділянці, де зберігся ботокс, чутливість до препарату є, просто лікар обрав недостатню дозу. Якщо змін на обличчі не спостерігається – пацієнт тимчасово не сприйнятливий до ботулотоксину.
Щоб відновити чутливість до ботоксу, рекомендується пройти курс ентеросорбентів, які виведуть з організму антитіла, що нейтралізують дію препарату. А також пропити курс мінералів (цинку та кальцію), дефіцит яких також провокує низьку реакцію на введення ботулотоксинів.
Важливо пам'ятати, що дію ботоксу посилює прийом деяких антибіотиків (макроліди, тетрацикліни, аміноглікозиди). Тому важливо звернути на це увагу косметолога перед ін'єкціями препарату, щоб ефект від процедури не дав побічних реакцій та повністю не спаплюжив міміку обличчя.