Чим відрізняються філери один від одного

Людство завжди прагнуло збереження краси та молодості тіла, часто використовуючи засоби, які більше шкодили, ніж допомагали. Сучасна косметологія пішла далеко вперед, і сьогодні для того, щоб виглядати зовсім, зовсім не обов'язково погоджуватися на небезпечні процедури з можливим ризиком побічних реакцій. Для усунення багатьох естетичних недоліків шкіри обличчя та тіла активно застосовуються філери – унікальні гелі на основі синтетичних компонентів, які ін'єкуються в тканині і вже після кількох сеансів дають видимий результат.

Вирушаючи на процедуру контурної пластики важливо розуміти, чим відрізняються філери один від одного, і чому косметологи віддають перевагу різним препаратам у тому чи іншому випадку. Про це далі у статті.

Що таке філери і навіщо вони потрібні?

Кілька десятиліть тому до ін'єкційної косметології прийшли філери – дермальні наповнювачі, які чудово справляються з віковими чи набутими змінами на шкірі та є ефективною альтернативою оперативному втручанню. Подібно до скальпеля пластичного хірурга, філери допомагають усунути заломи і складки, заповнюють всі порожнечі і нерівності шкірного рельєфу, заповнюють обсяг витончених ділянок, усувають рубці та інші зовнішні дефекти на шкірі обличчя або тіла (акне, атрофічні шрами, купероз, пігмент).

Ін'єкційна корекція філерами стала справжнім проривом у світі естетичної медицини, вона має низку очевидних переваг:

  • не потребує глибокого хірургічного втручання у тканини;
  • відновлювальний період займає лише кілька днів;
  • проводиться в амбулаторних умовах без необхідності тривалого перебування у стаціонарі та застосування загального наркозу;
  • дозволяє швидко і без зусиль позбутися ознак старіння та усунути зовнішні недоліки шкіри;
  • виявляє не тільки коригуючу дію, але стимулює тканини до відновлення та регенерації, наповнює їх достатньою кількістю вологи, запускає активний синтез еластину та колагенових волокон.

Види дермальних філерів та їх відмінності

Усі підшкірні наповнювачі прийнято ділити на великі групи:

  • біонедеградовані (не розсмоктуються в тканинах),
  • біодеградірумі (виводяться з організму після закінчення терміну дії),
  • аутологічні (продукуються із власної тканини людини).

Філери, які не мають властивості біодеградування, складаються з повністю синтетичних компонентів (силікон, поліакриламідний гель, поліметилметакрилат). Головна перевага цих наповнювачів у тому, що вони зберігають тривалий візуальний ефект і є повністю безпечними для організму з погляду відсутності алергічних білків та патогенних токсинів у їхньому складі. Тим не менш, застосування цих імплантатів часто супроводжується серйозними побічними реакціями через неможливість їх видалення після введення, що часто призводить до формування різного роду ущільнень і запалення сполучної тканини. Ін'єктування філерів, що не розсмоктуються, доречно у пацієнтів з вираженими посттравматичними дефектами шкірного покриву, при ліпоатрофії у ВІЛ-інфікованих людей і у віці старше 35 років, коли знижується інтенсивність обмінних процесів, а значить і ризик пов'язаних з ними ускладнень.

Біодеградовані філери становлять найбільшу групу ін'єкційних наповнювачів, які зберігаються в місці введення певний час, в середньому 6 – 18 місяців, а потім поступово виводяться природним шляхом через залози зовнішньої секреції. До цієї категорії входять гелі на основі рідних для дерми біохімічних сполук – гіалуронова кислота, гідроксіапатит кальцію, колаген, полімолочна кислота. Ці речовини в достатній кількості присутні в організмі і чудово адаптуються тканинами людини, що рідко дає негативну імунну відповідь або викликає алергію із серйозними ускладненнями. Такі філери виробляються провідними європейськими, американськими та азіатськими фармакологічними групами і чудово справляються з практично будь-якими проблемами шкіри, що раніше було під силу лише апаратним процедурам та пластичній хірургії. Це і корекція вікових змін (зморшки та складки), і заповнення втраченого з різних причин обсягу тканин і гармонійного контуру особи, і усунення рубців та шрамів різної етіології, і боротьба з різними дерматитами та естетичними недоліками (акне, купероз, пігментація, стрії).

Серед додаткових переваг цих наповнювачів можна відзначити негайний результат, амбулаторне проведення процедур без необхідності перебування у стаціонарі із запровадженням загального наркозу, мінімум побічних реакцій та короткий відновлювальний період. Серед мінусів ін'єкції біодеградованих філерів – обмежений термін дії, що вимагає повторного введення препарату для продовження досягнутого результату, можливі рідкісні ускладнення у вигляді гранульом, еритеми, ефекту Тіндаля, контурування певних ділянок особи, що усувається своєчасним зверненням до профільного фахівця.

Аутологічні філери відносяться до найбільш натуральних та безпечних коректорів для пацієнтів, оскільки виробляються з власної тканини людини, яка береться зі здорової ділянки дерми та пересідає у проблемну зону. Цей вид контурної пластики забезпечує менш тривалий ефект, але може впоратися із серйозними ушкодженнями шкіри. З огляду на невеликий досвід косметологів у проведенні подібних процедур неможливо до кінця спрогнозувати результат і можливі ризики, що є значним мінусом цього виду наповнювачів.

Філери – це справжні помічники для нашої шкіри, які в руках умілого та грамотного фахівця повернуть красу та молодість максимально комфортно, швидко та безболісно для пацієнта. Головне, довірити себе рукам знаючого та досвідченого лікаря, який розуміється на неймовірній кількості представлених на ринку препаратів і зможе підібрати оптимальний засіб у кожному конкретному випадку.