Молодість – поняття вельми тимчасове. З роками починається невблаганне гормональне старіння організму, підкріплене впливом негативних зовнішніх факторів (погана екологія, шкідливі звички, складні кліматичні умови, стреси), що не найкраще позначається на стані нашої шкіри. Краса в'яне, якщо її не підтримувати: навіть найпрекрасніше обличчя та ніжні руки поступово покриваються складками та зморшками. Сучасна косметологія пропонує цілий покроковий алгоритм корекції вікових змін, першим етапом якої стоїть біоревіталізація.
Біоревіталізація - це ефективна безопераційна методика оздоровлення тканин дерми, яка допомагає повернути шкірі молоду привабливість вже після першого сеансу . Після 35 років усі параметри шкіри поступово погіршуються, і це пов'язано із поступовим зниженням кількості гіалуронової кислоти у дермі. Це призводить до ослаблення тургору та еластичності тканин, птозу та деформацій окремих ділянок обличчя, формування глибоких заломів та зморшок.
Кому, навіщо і коли потрібна біоревіталізація?
Падає вироблення гіалуронової кислоти – погіршується зволоження шкіри, яке, своєю чергою, призводить до появи зморшок. Головне завдання біоревіталізації – заповнення дефіциту гіалуронової кислоти в дермі, що дозволяє повернути природну красу шкіри та впоратися з безліччю косметичних проблем без скальпеля та загального наркозу.
Серед основних показань до біоревіталізації у 35 – 45 років лікарі зазначають такі:
- втрата вологи, підвищена сухість та схильність до лущення;
- тьмяний та нерівномірний колір обличчя;
- в'ялість та в'янення тканин;
- шрами та рубці різної етіології;
- розширені пори та жирна шкіра;
- вугровий висип, постакне та інші запальні процеси;
- надмірна пігментація;
- виражена судинна сітка (купероз);
- фотостаріння шкіри та його профілактика після поїздки до спекотних країн;
- шкіра "курця";
- нерівності шкірного рельєфу;
- сітка поверхневих зморшок та складок;
- профілактика раннього старіння
Традиційно процедуру біоревіталізації призначають пацієнтам у 35-45 років, огляд препаратів показує, що методика підходить і для пацієнтів молодшого віку, якщо для цього є показання. Особливо це стосується непокритих ділянок шкіри, які зазнають агресивного УФ-опромінення, дії довкілля та вимагають швидкого відновлення.
Вибираємо препарат для біоревіталізації після 35 років
В даний час фармакологічний ринок рясніє великим арсеналом засобів для ін'єкційного омолодження шкіри, які прийнято розділяти на чотири покоління, що відрізняються за складом та призначенням.
- До першого покоління належать біоревіталізанти з нестабілізованою гіалуроновою кислотою низької щільності та високого ступеня очищення. Основне завдання таких препаратів – зволожити тканини та запустити важливі біохімічні процеси у дермі, необхідні для достатнього синтезу колагену та еластину.
- У друге покоління входять засоби, які, крім очищеної гіалуронової кислоти, містять різні активні сполуки, що істотно покращують стан шкіри (амінокислоти, вітаміни, мінерали).
- Препарати третього покоління працюють на клітинному рівні, проникаючи в структуру ДНК та відновлюючи пошкоджені клітини, запускаючи в них нескінченний процес вироблення рідної гіалуронової кислоти, колагенових та еластинових волокон.
- Четверту групу складають біорепаранти – це збагачені амінокислотами, вітамінами, мінералами, пептидами та антиоксидантами препарати, здатні не тільки відновлювати гідратацію тканин, але й виявляти виражену омолоджуючу дію.
При виборі препарату для біоревіталізації після 35 років, косметолог враховує відразу кілька важливих критеріїв:
- конкретний вік пацієнта, оскільки стан шкіри у 35, 40 та 45 років кардинально відрізнятиметься;
- тип старіння (фотостаріння, зневоднення, вікові зміни);
- наявність хронічних чи супутніх захворювань;
- алергічні реакції.
Найкращі препарати для біоревіталізації у 35 – 45 років
Огляд препаратів далеко не повний, звісно. Безумовно, пошкодженим і зів'ялим тканинам потрібні засоби другого і третього покоління, які не тільки нормалізують баланс вологи в дермі, а й допоможуть впоратися з зовнішніми змінами, що відбулися, на поверхні епідермісу.
- Якщо потрібно не просто зволожити тканини, а й попрацювати з вираженими косметичними недоліками, фахівці вважають за краще використовувати швейцарський бренд Teosyal Redensity, який містить гіалуронову кислоту, що повторює природну структуру шкіри. Препарат має щадну дію на пошкоджену та сильно зневоднену шкіру, ідеально справляється з наслідками хімічних або сонячних мікроопіків, швидко реабілітує тканини після апаратних процедур та хірургічного втручання.
- Одним з лідером ринку протягом багатьох років є універсальний біоревіталізант IAL System , основу якого становить хімічно незмінена та повністю ідентична натуральній гіалуроновій кислоті. Цей препарат називають «золотим стандартом» біоревіталізації та використовують для пацієнтів віком від 30 років та старших, коли необхідно миттєво наповнити тканини гіалуроновою кислотою.
- Коли необхідно подбати про харчування епідермісу, відновити стан стресової шкіри та впоратися з наслідками надмірного ультрафіолетового випромінювання, найкращим вибором стане біоревіталізант Filorga NCTF HA. У складі препарату міститься гіалуронова кислота і 54 активні компоненти, що надають потужну омолоджуючу дію на всі структури шкіри і змушують її сяяти зсередини.
- Для відновлення клітин дерми на епігенетичному рівні, коли головними проблемами є жирна шкіра з розширеними порами, вугрі, пігментація та фотодерматози, оптимальним вибором стане унікальний препарат Meso-Xantin F199. Засіб має виражену терапевтичну дію на тканині завдяки наявності у складі каротиноїду фукоксантину, який у комплексі з гіалуроновою кислотою не просто зволожує дерму, а й ефективно усуває перераховані вище естетичні недоліки.
Сьогодні у мережі є досить повний огляд препаратів для біоревіталізації після 35 років. Але наймудрішим буде скласти попередній список препаратів, що цікавлять, а потім довірити вибір засобу професійному і сертифікованому косметологу, який зможе підібрати оптимальний препарат, виходячи з індивідуальних особливостей шкіри і поставлених завдань корекції.