10 фактів про Ботокс

Ботокс, випущений американською компанією Алерган, став першим ін'єкційним препаратом тимчасової дії, який використовували косметологи для боротьби з віковими змінами. Уколи сильнодіючої отрути в мікродозах допомагають повернути молодість шкірі обличчя. Однак перед тим, як вдатися до ботулінотерапії, рекомендуємо ознайомитися з важливими фактами, про які ви, можливо, й не знали.

1. В Україні офіційно зареєстровано лише 4 препарати на основі ботулотоксину. До них відносяться:

  • Botox (Allergan, США);
  • Xeomin (MerzAestetics, Німеччина);
  • Dysport (Ipsen, Франція);
  • Neuronox (MedyToxInc., Південна Корея).

Всі ці препарати високої якості, мають однакову дію, коштують недешево. Подумайте, перш ніж довіряти бюджетним, маловивченим аналогам. Важливе значення має й майстерність лікаря. У лікаря обов'язково має бути сертифікат, що дозволяє працювати з певним ін'єкційним засобом.

2. Ботокс схвалений FDA як засіб для розгладження зморшок навколо очей

Міорелаксанти також застосовують для боротьби зі складками в області:

  • лоба;
  • носа;
  • губ;
  • міжбров'я.

Ні Ботокс, ні його аналоги не використовують для збільшення губ. Ін'єкціями ботулотоксину можна лише скоригувати їхню форму. Легкий обсяг створюється за рахунок «загортання» облямівки губи.

3. Ін'єкції можуть створити ефект «замороженої» особи

Таке буває при передозуванні чи неправильному введенні Ботокса. Для збереження живої міміки використовують спеціальні техніки. Деякі клієнти естетичних клінік, наприклад політики, коучі, навпаки, прагнуть знерухомити обличчя, щоб приховати емоції.

4. Ботулотоксин підходить не всім

За активної міміки нейротоксин можна колоти з 18 років. Пацієнтам старше 60 зі значно провислою шкірою цей засіб не допоможе. Не справляється Ботокс із глибокими статичними зморшками. Заборонено робити ін'єкції вагітним і жінкам, що годують, при міастенії, порушеннях згортання крові. Крім того, білкові сполуки, що містяться в препараті, можуть спричинити алергію. Не містить білка лише Ксеомін.

5 . Ботокс викликає звикання з часом

Не рекомендується робити процедури частіше, ніж раз на 3 місяці. Максимальна доза препарату, що запроваджується за одну процедуру, становить 200 одиниць. При надмірному захопленні уколами краси нейротоксин може перестати діяти. Ботокс також може не вплинути на пацієнта, який перехворів на ботулізм.

6. Результат з'являється не відразу

Кожен організм індивідуальний. У когось омолоджуючий ефект проявляється вже через кілька днів після процедури, в інших – через 2 тижні.

7 . Уколи краси передбачають низку обмежень

Протягом 3-4 годин після процедури не можна приймати горизонтальне положення. За тиждень до ін'єкцій слід припинити прийом препаратів, які розріджують кров. Протягом кількох днів після уколів рекомендується обмежити фізичні навантаження, відмовитись від застосування косметики.

8. Ін'єкції ботулотоксину викликають побічні ефекти

Больові відчуття, набряки, почервоніння, гематоми – часті супутники уколів, що омолоджують. Побічні ефекти не вимагають терапевтичного лікування і проходять власними силами через кілька днів.

9. Ботокс дозволено дітям та чоловікам

Для лікування ДЦП, м'язових спазмів препарат застосовують для дітей, починаючи з дворічного віку. З кожним роком ботокс стає все популярнішим у чоловіків. Особливість шкіри обличчя у сильної статі – більша кількість мімічних зморшок, ніж у жінок, відповідно, потрібне велике дозування нейротоксину.

10. Ботулотоксин небезпечний для здоров'я

Кількість Ботокса та його аналогів, що застосовуються в косметологічних цілях, абсолютно безпечна, незважаючи на те, що ботулотоксин – найсильніша отрута. Препарат на сьогодні досить добре вивчений, а його мікродоза чітко виміряна. Захворювання, спричинені ін'єкціями, не спостерігалися.

При правильному застосуванні, дотриманні рекомендацій лікаря, використанні в розумних кількостях Botox принесе лише позитивні результати. Також важливо використовувати оригінальні препарати, відповідально ставиться до вибору клініки та лікаря.